27 augusti, 2018

Resultat 2018

 

Herrar      Damer      Mixed      Singel Herr      Singel Dam      Placering Totalt      

Herr klassen

Placering Time Bib Klass Deltagare 1 Deltagare 2 Lagnamn
1 1:27:41.5 89 Herr Peter Oom Johan Södelind Tjolöholm Swimrun Lovers
2 1:30:14.0 88 Herr johan Myrberg klas Johnsson Team Åstol runt
3 1:34:08.3 91 Herr Fredrik Schriever-Abeln Örjan Gustavsson viggen
4 1:34:33.6 76 Herr Magnus Lindell Tobias Hansson BT VAJP
5 1:39:40.9 62 Herr Martin Parnmo Alexander Berggren Dynamo Swimrun
6 1:40:01.4 84 Herr David Kördel Peter Axeborn Sportlala.se
7 1:48:54.7 74 Herr Andreas Eckerberg Jonatan Conradsson Broken Link
8 1:51:09.0 77 Herr Björn Amfors Carl Olsen Coolbear
9 1:52:44.4 82 Herr Patrik Johnsson Niklas Rung Johnsson & Rung
10 1:52:44.6 79 Herr Oscar Hederström David Isendahl HK Swimrun
11 1:55:05.2 83 Herr johan skogmalm Daniel Skoog Räddningspatrullen
12 2:01:22.8 87 Herr Anders Daag Tor Grahn Team Pappakropp
13 2:09:41.6 40 Herr Patrik Björler Mattias Dombrowe Hönö Killer Whales
14 2:10:19.3 73 Herr Glenn Lundberg Robin Larsen Bollens BK
15 2:10:45.1 80 Herr Daniel Ehn Erik Diding Hotell Havanna
16 2:20:09.9 71 Herr Gunnar Samuelsson Magnus Nylander Badarna
17 2:24:16.8 70 Herr Alexander Meyer Tim Abromeit 66er Orcas
18 2:25:53.6 78 Herr Pierre Codis Jean-Christophe Suire French connection
19 2:31:26.4 86 Herr David Zander Marcus Nilsson Team Marvid
20 2:39:25.6 90 Herr Mikael Stålnacke Robert Hall Vattenballongerna
21 2:42:59.2 85 Herr Jimmy Högfors Michael Lindblad Team 0,2 ton
22 DNS 75 Herr Johan Bengtsson Markus Bengtsson Brännö Trail Runners

Dam Klassen

Till Toppen

Placering Time Bib Klass Deltagare 1 Deltagare 2 Lagnamn
1 1:39:08.9 101 Dam Nanna Bergendahl Johanna Edman BK Badjävlar
2 1:58:49.6 109 Dam Felicia Wermäng Sally Mattsson Team Sunshines
3 1:59:19.6 111 Dam Lovisa Winlöf Beatrice Svensson Team WEswim
4 1:59:23.8 105 Dam Frida Dahlberg Marika Olsson Lag A-BAY
5 2:05:19.4 104 Dam Johanna Thyrén Helena Kullberg Kullberg/Thyrén
6 2:09:43.8 107 Dam Annette Lunde Tina Björkqvist Run4fun
7 2:11:29.8 108 Dam Helen Lindén Kristina Flaa Team Guppy
8 2:17:27.1 50 Dam Emilie Peterzens Therese Wallberg #valldaplaskrunners
9 2:24:39.7 103 Dam Karin Gynther Ann Willbrink Glada laxar
10 2:24:51.8 102 Dam Jonna Lindberg Caroline Carlsson Deportista.se
11 2:32:36.9 106 Dam Lisa Olsson Jessica Hallbjörner Nyakompisar
12 2:34:57.2 112 Dam Marie Wennerberg Ulrika Hansson Uppåt/Framåt
13 2:49:53.7 110 Dam Terece Siedberg Ina Cedheim Team TerIna
14 3:13:06.2 100 Dam Sandra Sjöstrand Thalea Koithan Ahoi Brause

Mix Klassen

Till Toppen

Placering Time Bib Klass Deltagare 1 Deltagare 2 Lagnamn
1 1:41:52.5 61 Mix Simon Lundberg Åsa Sandström Simon & Åsa
2 1:43:29.5 60 Mix Johan Skårbratt Tove Wettergren
3 2:04:04.0 54 Mix Marcus Asplund Sofia Asplund Herr och Fru Asplund
4 2:05:40.0 57 Mix Per Gunnergren Jenny Börjesson Ingen spärr
5 2:06:50.3 51 Mix Lars Cronehag Sandra Cronehag Cronehag Coaching
6 2:10:22.8 65 Mix Carl Holmgren Sanne Gars Team Scalle
7 2:10:54.8 63 Mix Cecilia du Hane Andreas Du Hane Team magplasket
8 2:18:22.0 52 Mix Beatrice Lindgren Axel Karlström Tarzan & Jane
9 2:21:37.2 55 Mix Markus Hilmansson Anna Sjödin Hilmansson Sjödin
10 2:29:51.3 58 Mix Hanna Hassel Hans Lundberg Krabborna
11 2:46:18.5 56 Mix Ylva Dalerstedt Thomas Dalerstedt Hökhålts Ljusaste!
12 2:54:18.5 66 Mix Marcus Örnholmer Karin Örnholmer The Eagles
DNS 59 Mix Brynjar Ingolfsson Sara Andersson S&B
DNS 64 Mix Fredrik Edman Marie Edman Team Mor & Son

Singel Herr

Till Toppen

Placering Time Bib Klass Deltagare
1 1:34:30.5 10 Singel Fredrik Stjärnvy
2 1:42:09.3 1 Singel Fredrik Forsman
3 1:43:39.6 11 Singel Jonas Sörensen
4 1:44:26.7 48 Singel Mårten Westlund
5 1:54:24.7 92 Singel Christian Nygård
6 1:54:51.4 4 Singel Fredrik Larsson
7 1:55:54.5 7 Singel Niclas Lilja
8 2:03:27.9 49 Singel Lionel Szczot
9 2:05:03.3 9 Singel Vilhelm Steier
10 2:07:25.7 13 Singel Andreas Wikström
11 2:18:22.8 8 Singel Lars Persson
12 2:20:31.6 3 Singel Robin Källroos
13 2:21:38.3 5 Singel Stefan Larsson

Singel Dam

Till Toppen

Placering Time Bib Klass Deltagare
1 2:02:56.8 2 Singel Dam Eva Klingnäs
2 2:07:40.2 41 Singel Dam Karin Lagerblad
DNF 42 Singel Dam Maria Samuelsson

Placering Totalt

Till Toppen

Placering Totalt Placering Time Bib Klass Deltagare1 Deltagare2 Lagnamn
1 1:27:41.5 89 Herr Peter Oom Johan Södelind Tjolöholm Swimrun Lovers
2 1:30:14.0 88 Herr johan Myrberg klas Johnsson Team Åstol runt
3 1:34:08.3 91 Herr Fredrik Schriever-Abeln Örjan Gustavsson viggen
4 1:34:30.5 10 Singel Fredrik Stjärnvy Fredrik Stjärnvy
5 1:34:33.6 76 Herr Magnus Lindell Tobias Hansson BT VAJP
6 1:39:08.9 101 Dam Nanna Bergendahl Johanna Edman BK Badjävlar
7 1:39:40.9 62 Herr Martin Parnmo Alexander Berggren Dynamo Swimrun
8 1:40:01.4 84 Herr David Kördel Peter Axeborn Sportlala.se
9 1:41:52.5 61 Mix Simon Lundberg Åsa Sandström Simon & Åsa
10 1:42:09.3 1 Singel Fredrik Forsman Fredrik Forsman
11 1:43:29.5 60 Mix Johan Skårbratt Tove Wettergren
12 1:43:39.6 11 Singel Jonas Sörensen Jonas Sörensen
13 1:44:26.7 48 Singel Mårten Westlund
14 1:48:54.7 74 Herr Andreas Eckerberg Jonatan Conradsson Broken Link
15 1:51:09.0 77 Herr Björn Amfors Carl Olsen Coolbear
16 1:52:44.4 82 Herr Patrik Johnsson Niklas Rung Johnsson & Rung
17 1:52:44.6 79 Herr Oscar Hederström David Isendahl HK Swimrun
18 1:54:24.7 92 Singel Christian Nygård
19 1:54:51.4 4 Singel Fredrik Larsson Fredrik Larsson
20 1:55:05.2 83 Herr johan skogmalm Daniel Skoog Räddningspatrullen
21 1:55:54.5 7 Singel Niclas Lilja Niclas Lilja
22 1:58:49.6 109 Dam Felicia Wermäng Sally Mattsson Team Sunshines
23 1:59:19.6 111 Dam Lovisa Winlöf Beatrice Svensson Team WEswim
24 1:59:23.8 105 Dam Frida Dahlberg Marika Olsson Lag A-BAY
25 2:01:22.8 87 Herr Anders Daag Tor Grahn Team Pappakropp
26 2:02:56.8 2 Singel Eva Klingnäs Eva Klingnäs
27 2:03:27.9 49 Singel Lionel Szczot
28 2:04:04.0 54 Mix Marcus Asplund Sofia Asplund Herr och Fru Asplund
29 2:05:03.3 9 Singel Vilhelm Steier Vilhelm Steier
30 2:05:19.4 104 Dam Johanna Thyrén Helena Kullberg Kullberg/Thyrén
31 2:05:40.0 57 Mix Per Gunnergren Jenny Börjesson Ingen spärr
32 2:06:50.3 51 Mix Lars Cronehag Sandra Cronehag Cronehag Coaching
33 2:07:25.7 13 Singel Andreas Wikström Andreas Wikström
34 2:07:40.2 41 Singel Karin Lagerblad Falkenbergs roadrunners
35 2:09:41.6 40 Herr Patrik Björler Mattias Dombrowe Hönö Killer Whales
36 2:09:43.8 107 Dam Annette Lunde Tina Björkqvist Run4fun
37 2:10:19.3 73 Herr Glenn Lundberg Robin Larsen Bollens BK
38 2:10:22.8 65 Mix Carl Holmgren Sanne Gars Team Scalle
39 2:10:45.1 80 Herr Daniel Ehn Erik Diding Hotell Havanna
40 2:10:54.8 63 Mix Cecilia du Hane Andreas Du Hane Team magplasket
41 2:11:29.8 108 Dam Helen Lindén Kristina Flaa Team Guppy
42 2:17:27.1 50 Dam Emilie Peterzens Therese Wallberg #valldaplaskrunners
43 2:18:22.0 52 Mix Beatrice Lindgren Axel Karlström Tarzan & Jane
44 2:18:22.8 8 Singel Lars Persson Lars Persson
45 2:20:09.9 71 Herr Gunnar Samuelsson Magnus Nylander Badarna
46 2:20:31.6 3 Singel Robin Källroos Robin Källroos
47 2:21:37.2 55 Mix Markus Hilmansson Anna Sjödin Hilmansson Sjödin
48 2:21:38.3 5 Singel Stefan Larsson Stefan Larsson
49 2:24:16.8 70 Herr Alexander Meyer Tim Abromeit 66er Orcas
50 2:24:39.7 103 Dam Karin Gynther Ann Willbrink Glada laxar
51 2:24:51.8 102 Dam Jonna Lindberg Caroline Carlsson Deportista.se
52 2:25:53.6 78 Herr Pierre Codis Jean-Christophe Suire French connection
53 2:29:51.3 58 Mix Hanna Hassel Hans Lundberg Krabborna
54 2:31:26.4 86 Herr David Zander Marcus Nilsson Team Marvid
55 2:32:36.9 106 Dam Lisa Olsson Jessica Hallbjörner Nyakompisar
56 2:34:57.2 112 Dam Marie Wennerberg Ulrika Hansson Uppåt/Framåt
57 2:39:25.6 90 Herr Mikael Stålnacke Robert Hall Vattenballongerna
58 2:42:59.2 85 Herr Jimmy Högfors Michael Lindblad Team 0,2 ton
59 2:46:18.5 56 Mix Ylva Dalerstedt Thomas Dalerstedt Hökhålts Ljusaste!
60 2:49:53.7 110 Dam Terece Siedberg Ina Cedheim Team TerIna
61 2:54:18.5 66 Mix Marcus Örnholmer Karin Örnholmer The Eagles
62 3:13:06.2 100 Dam Sandra Sjöstrand Thalea Koithan Ahoi Brause
63 DNF 42 Singel Maria Samuelsson SAM-laget
64 DNS 59 Mix Brynjar Ingolfsson Sara Andersson S&B
65 DNS 64 Mix Fredrik Edman Marie Edman Team Mor & Son
66 DNS 75 Herr Johan Bengtsson Markus Bengtsson Brännö Trail Runners