27 augusti, 2016

Resultat 2016

Vi fick se många fina prestationer under dagen. Både från elit och motionär. Den korta men tekniska och kuperade banan var verkligen utmanande. Här ser ni 2016 års resultat!

Klass Startnummer Lagnamn Deltagare 1 Deltagare 2 Sluttid Tid efter snabbaste laget Placering totalt Placering i Respektive klass
Dam 2 BK Badjävlar Nanna Bergendahl Erika Gren 1:43:33.5 +18:14.6 6 1
Dam 16 swimrunbloggen Julia Petterson Sara Palander 1:45:28.5 +20:09.6 9 2
Dam 26 Team Lygnern Frida Hageberg Johanna Edman 1:45:46.8 +20:27.9 11 3
Dam 4 Fastler Josefine Fast Maria Möller 1:46:05.7 +20:46.8 12 4
Dam 21 GoBananas Madeleine Hedenlo Hanna Andersson 1:51:12.2 +25:53.3 18 5
Dam 9 Syster och jag Karin Höök Marianne allmyr 1:52:09.5 +26:50.6 19 6
Dam 15 Sportlala.se Johanna Frode Camilla Forsman 1:53:13.1 +27:54.2 22 7
Dam 11 Team crawlkurser.com Sara Olsson Emelie Danielsson 1:55:30.0 +30:11.1 26 8
Dam 25 Lubba Varberg Catharina Klavberg Karin Rolofsson 1:59:35.4 +34:16.5 34 9
Dam 19 Team Hannelie Sjösson Hanna hermansson Emelie Sjögren 2:01:06.1 +35:47.2 39 10
Dam 8 Sanpau Sandra Johansson Paulina Blohmé 2:02:07.7 +36:48.8 42 11
Dam 59 Team M&M Magnus Blomquist Maria Johansson 2:05:25.0 +40:06.1 46 12
Dam 13 Tean Hajen & Haren Karin Jogeland Madelene Parkhagen 2:08:20.5 +43:01.6 50 13
Dam 17 Sengångarna Karin Norinder, Johanna Magnusson 2:09:04.7 +43:45.8 51 14
Dam 22 Helena & Marie Helena Frejd Marie Skoglund 2:09:53.9 +44:35.0 53 15
Dam 5 Kort lina Emma Brink Tine Bishop 2:10:14.2 +44:55.3 54 16
Dam 20 Cornelin Corneli Eriksson Elin Ekfeldt 2:10:58.9 +45:40.0 55 17
Dam 23 Team blandade krämpor Lisa Valinder Olssson Sofia Asplund 2:16:30.3 +51:11.4 61 18
Dam 7 Rookies HellTess Terece Siedberg Helen Lindén 2:17:12.7 +51:53.8 62 19
Dam 3 Ex Athlets Josefine Jangvert Lisa Roman 2:18:54.5 +53:35.6 63 20
Dam 1 Bittes lag Eva Karlsson Maria Fagerberg Wolffram 2:20:24.6 +55:05.7 64 21
Dam 18 Give us hope Johanna Holmberg Johanna Svensson 2:21:10.6 +55:51.7 65 22
Dam 6 Onsala mothers Mia Salmi Jennifer Friman 2:31:19.4 +1:06:00.5 66 23
Dam 14 The first timers Sara Andersson Ann-Sofie Berntsson 2:41:44.5 +1:16:25.6 68 24
Dam 10 Team COL Ulrika Samuelsson Anna Svensson 2:51:32.7 +1:26:13.8 70 25
Herr 48 Team o2tri Garmin Peter Oom Oscar Olsson 1:25:18.9   1 1
Herr 40 Team swassie Fredrik persson Adriel young 1:27:58.3 +2:39.4 3 2
Herr 74 Team Sist-In 🙂 Peter Almgren Pelle Karlsson 1:30.06.0 +2:08.0 4 3
Herr 35 Team BTR Johan Bengtsson Markus Bengtsson 1:39:51.2 +14:32.3 5 4
Herr 32 Swimfärdiga Niklas Olsson Mattias Örnberg 1:44:17.5 +18:58.6 7 5
Herr 44 GUBBSWAG Stanly Rossäng Per Fernqvist 1:45:16.4 +19:57.5 8 6
Herr 46 Flottiga killar Fredrik Forsman Staffan Niemi 1:45:30.4 +20:11.5 10 7
Herr 45 Super subs Henrik Strömblad Erik Björndell 1:48:26.8 +23:07.9 14 8
Herr 42 The Weirdos Patrik Magnerius Ulf Johansson 1:51:00.2 +25:41.3 16 9
Herr 38 Team Mustasch Björn Larsen Peter Källö 1:52:36.6 +27:17.7 20 10
Herr 30 LongJohn and Shorty Thord Lein Thomas Rempling 1:53:07.9 +27:49.0 21 11
Herr 29 Göteborg Running Club Linus Stridsman Johan Cagmo 1:55:01.8 +29:42.9 25 12
Herr 43 Kustkliniken Sven Gredevik Mikael Andersson 1:56:19.4 +31:00.5 29 13
Herr 49 Not 50 yet! Niklas Reman Lennart Björnström 1:57:31.8 +32:12.9 31 14
Herr 28 Glumsala Runners Kristoffer Bergendahl Henrik Jonasson 1:57:33.4 +32:14.5 32 15
Herr 39 Team SBB Lars Thorén Carl Norberg 1:58:46.3 +33:27.4 33 16
Herr 47 Feskarna Magnus Eldelind Jonas Olsson 1:59:56.1 +34:37.2 36 17
Herr 27 Baddarna Tomas Rönnqvist Tobias Westermark 2:00:05.1 +34:46.2 37 18
Herr 31 N2 Niclas Lilja Niklas Granelli 2:01:44.9 +36:26.0 40 19
Herr 34 Team Achtung! Michael Sarning Patrik Skansen 2:03:23.7 +38:04.8 43 20
Herr 33 Swimrunbloggen.com Marcus Asplund Johan Olsson 2:03:59.1 +38:40.2 45 21
Herr 37 Team Maldone Tom Norberg Sebastian Mårtensson 2:06:18.5 +40:59.6 48 22
Herr 12 Motvind Johan Karlsson Alexander Melltoft 2:08:15.5 +42:56.6 49 23
Herr 36 Team Getterön Hans Lundberg Glenn Lundberg 2:14:31.6 +49:12.7 58 24
Herr 41 The Tiltmans Justin Tiltman Steve Tiltman 2:15:30.9 +50:12.0 60 25
Mixed 61 Team Thule Eva Nyström Martin Flinta 1:27:38.6 +2:19.7 2 1
Mixed 52 Engineering Partner Peter Aminoff Maria Nilzon 1:46:57.9 +21:39.0 13 2
Mixed 68 Team Excorpsen Liv Södermark Emil Eckerstein 1:49:05.2 +23:46.3 15 3
Mixed 63 Team Ma(g)neterna Johan Björk Sofie Dovrén 1:51:06.3 +25:47.4 17 4
Mixed 62 Team M&M Magnus Blomquist Maria Johansson 1:54:17.7 +28:58.8 23 5
Mixed 56 Newbies Ida Lindbergh Jonas Leissner 1:54:30.4 +29:11.5 24 6
Mixed 50 A-team Anna Aminoff Sven-Roland Aminoff 1:55:42.0 +30:23.1 27 7
Mixed 24 Team professorn Göran Hilmersson Maria Nöremark 1:55:45.5 +30:26.6 28 8
Mixed 57 Pokemon swimrun Johan Söderblom Anna Söderblom 1:57:20.8 +32:01.9 30 9
Mixed 53 Lag Magplask Moa Olausson Wetterlund Martin Visbo 1:59:48.6 +34:29.7 35 10
Mixed 70 Två Lonesome Runners Niklas Einarsson Jessica Aideborn 2:00:52.5 +35:33.6 38 11
Mixed 67 Team weswim.se Linda Dahlhöjd Johan Axell 2:02:03.8 +36:44.9 41 12
Mixed 66 Team Sjöjungfrun & Kraken Sofia Arvidsson Johan Siedberg 2:03:31.0 +38:12.1 44 13
Mixed 69 Tumlarna Lena Nordblom Martin Nordblom 2:05:55.5 +40:36.6 47 14
Mixed 51 Cronehag Coaching Lars Cronehag Sandra Cronehag 2:09:34.2 +44:15.3 52 15
Mixed 54 Lufsarna Robert Bengtsson Therese Lidberg 2:11:11.6 +45:52.7 56 16
Mixed 55 Manges gäng Maria Forss Mattias Sjöstrand 2:11:54.1 +46:35.2 57 17
Mixed 58 Slamkryparna Matthias Köhler Ann-Marie Swedberg 2:15:13.7 +49:54.8 59 18
Mixed 64 Team Nicka Niklas Janson Ulrika Florén 2:35:49.5 +1:10:30.6 67 19
Mixed 65 Team RS Sofia Jeppsson Roger Karlsson 2:45:42.6 +1:20:23.7 69 20
Mixed 60 team Christofferson Jessica Christofferson martin christofferson DNF —- DNF 21
Mixed 72 klubbaktive Sara Wagner martin parnmo DNF DNF 21
Placering Totalt Placering i Respektive klass